Specialisté na opláštění budov a rezidenční bydlení

Systémy s protipožární odolností

ADS 65.NO FR 30

Neizolovaná dveřní a stěnová konstrukce Schüco ADS 65.NI FR 30 je flexibilním systémým řešením pro požární odolnost E30 (G30) a EW30 (G30)

Základem těchto protipožárních dveří a stěn Schüco ADS 65.NI FR 30 jsou vysoce stabilní, neizolované hlliníkové profily se stavební hloubkou 65 mm. Tento systém je spojením perfektní ochrany proti požáru a kouři s multifunkčními vlastnostmi, jako např. zvukovou izolací, antipanikovou funkcí a odolností proti vniknutí. Nově vyvinuté systémové řešení pro odolnost E30-(G30) přitom nastavuje zcela nová měřítka v oblasti hliníkových protipožárních konstrukcí. Velkoformátové 1- a 2-křídlé dveřní konstrukce se skrytým kováním umožňují vytvořit libovolné architektonické řešení. K tomu lze využít nových testovaných výplní dveřních křídel.

Schüco ADS 65.NI FR 30 v provedení E30 boduje také v oblasti ekonomičnosti: toto systémové řešení nepoužívá u dveřních konstrukcí nebo fixních skleněných ploch žádné protipožární izolátory. Umožňuje také rychlé upínání všech komponentů kování do multifunkční drážky.

Schüco ADS 65.NI FR 30 je kompletně vyzkoušený systém, který disponuje celou řadou protipožárních schválení jednotlivých zemí. V Německu je ze zákona možno používat pouze fixní zasklení s odolností G30.

 

 

AWS 70 FR 30

Protipožární systém oken se stavební hloubkou 70 mm je vysoce funkční při zachování příznivého designu. Tato okna s požární odolností EI30 disponují všemi potřebnými zkouškami. Jejich tepelná izolace, těsnost a zvukotěsnost přitom odpovídá osvědčenému systému Schüco AWS. AWS 70 FR 30 lze použít jako samostatná okna nebo okenní výplně v protipožárních fasádách Schüco FW 50 + BF.

  • velikosti křídel až max. 1300 x 1900 mm.
  • skryté kování na bázi Schüco AvanTec
  • skrytý mechanismus zavírání oken s / bez zajištění polohy, použitelný také u standardních oken
  • možnost použití jako výplňová okna nebo integrované okenní elementy v protipožárních fasádách Schüco FW 50 + BF

 

 

ADS 80 FR 30 / 60

Protipožární systém Schüco ADS 80 FR 30 / 60 pro dveře a stěnové prvky se stavební hloubkou 80 mm je včetně systémového kování stavebně odzkoušen a splňuje protipožární atesty dle evropských norem dle EN 1364 / 1634. Systém ADS 80 FR 30/60 dosahuje požární odolnosti až EI 60. Samozřejmostí je možnost osazení do prosklených fasád Schüco FW 50 + BF.

  • rozměry křídel až 1400 x 3000 mm (FR 30) a rozměry skel až 1400 x 3000 mm (FR 30) zajišťují vysokou transparentnost
  • skryté panty a možnost integrovaného dveřního zámku
  • multifunkční dveře: kombinace protikouřové ochrany, ochrany proti vloupání, kontroly vstupu, ochrany proti hluku a zabezpečení proti pádu
  • hliníkové dveře do pasivních domů - bezpečnostní třída až RC2 se západkovými zámky

 

 

Firestop T90/F90

Protipožární dveřní a stěnová konstrukce testována na základě evropských (EN 1364/1634) a německých norem (DIN 4102) - splňuje požadavky požární odolnosti EI90 (T90 / F90)

Tato protipožární a protikouřová řada Schüco ja založena na vysoce stabilních vícekomorových profilech se stavební hloubkou 105 mm a je vhodná i pro průchody velkých světlostí. Kompletně schválené hliníkové dveřní a stěnové elementy brání po dobu 90 minut nekontrolovanému šíření požáru. V kombinaci s nejrůznějšími doplňky lze vytvořit na míru střižené multifunkční dveře splňující nejrůznější požadavky automatizace a zabezpečení objektu, např. s antipanikovou funkcí, elektronickou vstupní kontrolou a zvukovou izolací (interní testy).

 

 

Schuco FW 50+ BF

Multifunkční protipožární fasádu FW 50+ BF lze univerzálně použít jako vertikální fasádu nebo průhlednou střešní konstrukci s požární odolností třídy až EI60. Díky identickému vnitřnímu i venkovnímu vzhledu ji lze plynule kombinovat s fasádními systémy Schüco FW 50 +.

 

 

 

Nahoru