Specialisté na opláštění budov a rezidenční bydlení

Hliníková okna, dveře a fasády

Hliník je velmi pevný a vyniká dlouhou životností. Díky mimořádné tvarové stálosti je hliník nejlepším řešením pro velké prosklené plochy a pro okna a dveře, která budou hodně namáhána nebo budou vystavena náročným povětrnostním podmínkám a tepelným změnám.

 1. Trojsklo má téměř poloviční hodnotu součinitele prostupu tepla oproti dvojsklu (dvojsklo má součinitel prostupu tepla U =1,1 W/(m2K), trojsklo U = 0,6 W/(m2K)). Stalo se tedy běžnou záležitostí. Ovšem je tady jeden háček. V případě trojskla musí okenní profily přenést přibližně o 1/3 vyšší zátěž, což u velkých prosklených ploch zvládají dobře jen hliníková okna.
 2. Velké prosklené plochy jsou navrhovány hlavně na osluněné strany domů, kde v teplých letních dnech dosáhne teplota i 60 °C. Pak může ale dojít k výraznému ochlazení a tak je to stále dokola. Slunce, UV záření, teplotní změny, vlhkost, vítr - to všechno má velký vliv na prostorovou stálost a správnou funkčnost oken a dveří. Nejlépe v těchto podmínkách obstojí hliníková okna.
 3. Hliník má menší než poloviční tepelnou roztažnost oproti plastu, to minimalizuje tzv. bimetalický efekt u hliníkových okenních a dveřních rámů.
 4. Hliníková okna mají výborné bezpečnostní parametry - požární odolnost a ochrana proti vloupání.

Povrchové úpravy hliníkových oken a dveří

Hliníkové okenní profily lze eloxovat nebo můžou být nalakovány v práškové lakovně polyesterovými barvami. Ty mohou mít po vypálení lesklý, matný nebo strukturovaný povrch. Hliníková okna lze lakovat do barev vzorníku RAL, což dává  architektům téměř neomezené možnosti. Životnost této povrchové úpravy je 20 let. Samozřejmě i ta nejlepší povrchová úprava časem trochu vybledne, a ani lak na automobilu nevypadá po 10 letech používání jako nový. Povrchové úpravy dřevěných a plastových oken však podléhají povětrnostním vlivům mnohem dříve.

Další využití hliníku? Terasy, pergoly, zimní zahrady

Hliníkové profily a systémy se samozřejmě nevyužívají pouze k výrobě oken a hliníkových dveří, ale umožňují také výrobu doplňkových konstrukcí pro zastřešení teras, přístřešky pro auta a zimní zahrady. Rozsáhlé příslušenství kompletního hliníkového systému nabízí rozmanité konstrukční možnosti a zaručuje maximální bezpečnost systému s ohledem na nosnost a nepropustnost.

Hliníková okna a dveře jako součást životního stylu

Okna a dveře nejsou pouze výplně stavebních otvorů, ale vždy prozrazují také něco o majiteli domu. Okna a dveře jsou nedílnou součástí domu a musí zapadat do celkového architektonického i funkčního pojetí stavby. Proto po hliníkových oknech a dveřích sahají investoři, kteří jsou si dobře vědomi jejich kvalit a návratnosti investice, kterou hliník bezesporu je. Hliníková okna a dveře jsou nejvyšší liga, která je zatím zastoupena na českém trhu pouhými 10 %. Na vině takto nízkého podílu je vyšší pořizovací cena, která je technologicky a energeticky náročnější výrobou. Životnost oken však tuto investici v budoucnosti vyrovná.

Tucet důvodů, proč si připlatit za hliník

 • trvalá odolnost vůči vnějším vlivům – vítr, kroupy, déšť, sníh, zloději...
 • bezúdržbovost – žádné lakování, nátěry apod.
 • dlouhá životnost
 • stálobarevnost
 • výjimečná statika – možnost velkých sestav, nemyslitelných u dřeva a plastu
 • elegantní konstrukce, moderní vzhled – štíhlé, tuhé profily a více světla
 • nekroutí se, jsou trvale přesné a nezatěžují stavební konstrukci
 • nekonečné možnosti ve výběru barev RAL
 • šetrné k životnímu prostředí, 100% recyklovatelné
 • vysoká tepelná izolace – plně srovnatelná se špičkovými plastovými oknyv
 • v porovnání se starými okny sníží tepelné ztráty až o 80 % – snížení výdajů za energie
 • protipožární odolnost – velká výhoda oproti ostatním materiálům.

Vyrábíme a montujeme hliníkové prosklené výplně z prestižního německého profilového systémuSCHUCO - výrobce hliníkových systémů jako ekonomickou variantu nabízíme levnější Belgický systém Aliplast aliplast.

Nahoru