Specialisté na opláštění budov a rezidenční bydlení

REHAU GENEO

Nejlepší okna pro budoucnost – převratný okenní systém GENEO ze špičkového materiálu RAU-FIPRO

GENEO je energeticky nejlepší  systém okenních profilů se stavební hloubkou 86 mm, který je v současnosti na trhu.

Odlišuje se především použitým materiálem. Tím je speciálně vyvinutý kompozit RAU-FIPRO, hmota vyztužená zvláštním způsobem upravenými skleněnými vlákny, kterými jsou profily vyztuženy v celém průřezu.
Po úspěšném využívání kompozitních materiálů např. v letecké průmyslu nebo v monopostech Formule I. přináší tyto kosmické materiály díky svému víc než šedesátiletému výzkumu a inovačnímu potenciálu firma REHAU také do konstrukce oken.

Poznatky v oblasti okenní techniky jednoznačně definovaly dosavadní hranice u běžných, hromadně  vyráběných systémů na Uf = cca 1,2W/m2K, kde jsou ocelové výztuhy na jedné straně nezbytné pro zajištění tuhosti, avšak na druhé straně vytvářejí tepelný most.

Materiál RAU-FIPRO firmy REHAU ve zcela nové konstrukci profilového systému GENEO nepotřebuje pro 90% rozměrových řad oken žádné dodatečné výztužné profily a tudíž položil novou metu běžných profilových systémů na Uf = 1,00 W/m2 K. Navíc lze do speciálních hlavních komor vsunout tepelně – izolační vložky a s těmi leží parametr Uf na úrovni cca 0,85 W/m2 K. Přesto jsou okna nesmírně pevná a stabilní díky speciálně vyvinutému certifikovanému systému vyztužovacích příček a už v základním provedení mají okna odolnost proti vloupání třídy WK 2, pro kterou se dosavadní komerční okna musela upravovat. S minimálním doplňkem lze docílit odolnosti třídy WK 3

Profil Geneo je ve své koncepci profilem s trojitým těsněním ( středovým těsněním ), konstrukční hloubky 86 mm a pohledové šířky 115 mm. Stavební hloubka 86 mm je v současnosti nejlepší řešení z hlediska zpracovatelnosti, tepelné izolace a statiky při optimálním poměru ceny a kvality. Samotný profil je složený z dvou materiálů – celá vnitřní konstrukce je z inovačního materiálu RAU-FIPRO a na povrchu se nachází osvědčený hladký povrch RAU PVC 1406 požívaný na všech dosavadních profilech REHAU. Ten zaručuje jednoduchou údržbu, profil se dá snadno kašírovat, lepit, případně lakovat.

Tento nový profilový systém poskytuje i nové možnosti v maximálních rozměrech, které do teď nebylo možno realizovat. Až 90 % běžných řešení je možno realizovat bez použití ocelové výztuhy, např. balkónové dveře o rozměrech křídla 1000/2200 mm. V případě, že bude použita ocelová výztuha je možno vyrobit doposud nemyslitelné rozměry prvků, např. balkónové dveře o rozměru 1300 x 2600 mm nebo okna 1600 x 1800 mm. Tato možnost poskytuje architektům a investorům větší volnost. Je tak možno vybavit budovu velkými prosklenými plochami, které dávají uživateli pocit volnosti a přitom zůstávají plně funkční především v tepelně technických parametrech.

Obrovskou výhodou je také možnost výroby velkých prvků v barevném provedení, které nebyly doteď vůbec řešitelné a to z důvodu plno – armované konstrukce profilu, např. kašírované okno o rozměrech 1300/1300 mm nemusí být vůbec vyztužené ocelovou výztuhou, což znamená zachování výrobních tepelně – izolačních vlastností. Nesmíme zapomenout také na možnost výroby tvarově atypických prvků, které byly až doposud z hlediska požadavků na stabilitu neproveditelné. Standardně se počítá s osazením trojsklem – nejen z důvodu nejlepší tepelné izolace, ale i z důvodu maximálního útlumu hluku. Ten lze bez zvláštních problémů zlepšovat až do třídy 5, která je definována útlumem hluku 47 dB a které nebylo možno doposud plastovými okny prakticky dosáhnout. Ke splnění této hodnoty přispívá rovněž hutnost materiálu RAU-FIPRO®, ze kterého jsou profily GENEO® vyrobeny a materiál naextrudovaného těsnění ve třech rovinách.

1 - Středové těsnění

Díky nové konstrukci těsnění a materiálu RAUPREN na bázi silikonu je funkční spára oken dokonale utěsněna. Současně však umožňuje lepší ovladatelnost prvků. Pro zjednodušení výroby se instaluje už v rámci výroby profilu.

2 - Funkční komory

Pomocí zásuvných profilů do funkční komory je možné zlepšit statické vlastnosti nebo tepelnou izolaci profilu v závislosti na způsobu použití.

3 - Šířka zasklívací drážky

Široká zasklívací drážka o rozměru 66mm umožňuje použít různé druhy zasklení nebo tepelně-izolační výplně až do hloubky 53mm.

4 - Integrovaný výztužný systém

Díky integrovanému výztužnému systému (IVS) se zvyšuje pevnost profilu v ohybu a zejména v krutu. Nosné díly kování (až do WK2) a mechanické spojení sloupků je provedeno do IVS.

5 - Montážní plocha

Integrovaná montážní plocha zajišťuje optimální zatěsnění rámového profilu ke stavební konstrukci. Vlivem přídavné komory u připojovacích nožek je i v této oblasti zlepšená tepelná izolace.

6 - Stabilita rohů

Na rozdíl od tradičních profilů prochází plné armování až do rohů oken, kde se svaří a tím vytvoří stabilní rohy, které jsou spolehlivě tuhé v ohybu a mají výbornou torzní tuhost.

7 - Pohledová šířka

Stabilita profilové konstrukce umožňuje dát profilům elegantní štíhlý vzhled (115mm) i u velkých okenních prvků.

8 - Povrch

Profily GENEO přesvědčí svým hladkým, vysoce kvalitním a lety osvědčeným REHAU povrchem.

9 - Otvírání a zavírání oken

Díky nově vyvinuté koncepci těsnění a vypracované konstrukci profilů se zmenšil zavírací tlak. Otvírání i zavírání je citelně lehčí a výrazně pohodlnější.

10 - Design křídla

Designové křídlo s odsazenými plochami.

11 - Odolnost proti vloupání 

Třída WK2 je při testech odolnosti proti vloupání splněna i bez ocelových výztuh (při použití odpovídajícího zasklení a kování) a to již v základním provedení.S ocelovou výztuhou pak dosažení třídy WK3 není problém. 

Součinitel prostupu tepla Uf (rámu) standardního rámu je 1,0W/m2K, při použití termomodulů je možno dosáhnout Uf (rámu) od 0,85 až do 0,91 W/m2K. Při použití skla Ug=0,5W/m2K dosahuje okno až Uw=0,72 až 0,73 W/m2K, což splňuje kritéria použití v pasivních domech. Čím je obvodový plášť budovy lépe izolovaný, tím méně energie je potřeba na vytopení interiérů. S energeticky efektivními okny aktivně přispíváte k ochraně životního prostředí. Například když si vezmeme jako základ dřevěné okno ze 70-sátých let (má Uw cca 3,0W/m2K ) a nahradíme ho novým oknem GENEO (Uw=0,8W/m2K) , ušetříme 1299 litrů topného oleje, což dělá 974 EUR (Německo), životnímu prostředí ulehčíme o 3507 kg CO2. Jedinečná stabilita umožňuje štíhlé pohledové šířky, a tím větší plochy skel. Tímto ještě dodatečně docílíme solárně energetických zisků. Z důvodu stavební hloubky profilu je je možné bez problémů zasklít izolační 3-skla až do hloubky 53mm, což je v dnešní době čím dál žádanější.

Před rekonstrukcí: staré dřevěné okno. Zejména okny se ztrácí velké množství energie (v obrázcích červené).

 

Po rekonstrukci: minimální ztráty energie díky oknům z profilů GENEO®.

 REHAU jako spolehlivý partner s padesátiletými zkušenostmi s výrobou plastových okenních systémů a s dvacetiletými zkušenostmi se zpracováním vláknitých kompozitních materiálů. S profilem GENEO opakovaně dokazuje svoji pozici technologického lídra odvětví. Celé knot-how pro GENEO pochází z dílny REHAU - počínaje inženýrským vývojem, přes technologii až po vývoj receptury v rámci chemie. GENEO není jen pokračování vývoje, ale i evoluční skok v konstrukci oken. Skok, který byl možný pouze díky spojení inovační síly, zkušenosti, kompetentnosti a umění skloubit vše v jeden celek. REHAU se chová zodpovědně k planetě, protože s okenními systémy GENEEMy dosáhnete úspory energií, které by se mohli považovat za standardní až o mnoho let později.

Shrnutí všech výhod:

Součinitel tepelného prostupu (U1):     až 0,85 W/m2K (MD plus)
Konstrukční hloubka:     86 mm    
Odolnost proti vloupání:     až WK3 (standard - WK2 bez armování)    
Zvuková izolace:     až SSK5 (sklo 50 db = Rw,P 47 db)    
Povrchová úprava:     vysoce jakostní, hladká, uzavřená, se snadnou údržbou    
– ideální pro energicky úsporné domy a pro lepší energetické bilance u rekonstrukcí
– až ke standardu pasivního domu
– 6-ti komorová technologie
– pro vyšší standard v bytové výstavbě

 

Nahoru